Białoruś - luty 2017

CZTERODNIOWA OBJAZDOWA WYCIECZKA NA BIAŁORUŚ

 

Fundacja Języka i Kultury Rosyjskiej oraz Szkoła języka rosyjskiego Rasputin zapraszają na wycieczkę po Białorusi. Przed nami 4 dni zwiedzania najpiękniejszych miast i zabytków Białorusi.

 

TERMIN WYJAZDU:

23.02-26.02.2017 

DZIEŃ I: ŁÓDŹ - BRZEŚĆ - KOBRYŃ - BARANOWICZE.

Wyjazd z Łodzi w kierunku granicy. Przyjazd do BRZEŚCIA, spotkanie z przewodnikiem miejscowym oraz zwiedzanie m. in. Twierdzy Brzeskiej wybudowanej w latach 1833-42 - cz. zachowany okrężny budynek koszarowy, bramy Brzeska i Terespolska, resztki ruin Pałacu Białego, cerkiew Św. Mikołaja, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego - we wnętrzu kościoła umieszczony jest słynny obraz Matki Boskiej Ocalenia w sukience z pozłacanego srebra – kopia wizerunku z rzymskiej bazyliki Santa Maria Maggiore, KOBRYŃ - kościół, grób rodzinny Mickiewiczów. KOSÓW POLESKI – d. pałac Pusłowskich; Mereszowszczyzna: odbudowany dwór – miejsce urodzenia Tadeusza Kościuszki, obecnie muzeum; kościół Św. Trójcy – miejsce chrztu T. Kościuszki, Przejazd do BARANOWICZ na nocleg.

DZIEŃ II: BARANOWICZE - NIEŚWIEŻ - MIR - MIŃSK.

Po śniadaniu przejazd „Szlakiem Radziwiłłów” do Nieświeża, gdzie zachował się zespół pałacowo–parkowy, dawna rezydencja Krzysztofa Radziwiłła „Sierotki”, wpisana w 2005 roku na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO i Miru, z zespołem pałacowo-parkowym z zamkiem od 2000 roku wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Przerwa na obiad. Wyjazd do Mińska - stolicy Białorusi: s., Kościół Św. Szymona i Heleny zw. „Czerwonym Kościołem’, podziemne centrum handlowo - gastronomiczne, katedra, cerkiew Św. Piotra i Pawła, d. dwór Wańkowiczów, dom - miejsce kilkunastoletniego pobytu Stanisława Moniuszki, Wyspa Łez. Spacer po centrum Mińska starówka. Nocleg w Mińsku .

DZIEŃ III: MIŃSK - LIDA – WASILISZKI – SZCZUCZYN – GRODNO.

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie: Lida z pozostałościami zamku księcia Giedymina, w murach którego rozgrywa się akcja Grażyny Mickiewicza. Dalsze zwiedzanie : Wasiliszki - dom rodzinny Czesława Niemena, neogotycki kościół; SZCZUCZYN - pałac neoklasycystyczny z końca XIX wieku; kościół katolicki ufundowany dla pijarów. Bohatyrowicze – śladami bohaterów „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Przyjazd do Grodna, obiadokolacja i nocleg w hotelu na obrzeżach miasta.

DZIEŃ IV: GRODNO

Śniadanie, zwiedzanie GRODNA: Stary i Nowy Zamek, kościół farny, kościół i klasztor Brygidek, dom Elizy Orzeszkowej, cmentarz wojskowy z Krzyżem Katyńskim oraz cmentarza katolickiego z kwaterą żołnierzy poległych w latach 1919-1920 i grobowcem Elizy Orzeszkowej, cerkiew prawosławna Św. Borysa i Gleba na Kołoży. Przerwa na zakup pamiątek. Po południu wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Łodzi w godzinach wieczornych .

 

Cena:

980 zł + bilety wstępów do obiektów

Cena obejmuje:

  • zakwaterowanie: hotele - pokoje 2,3-osobowe z łazienkami;
  • wyżywienie: dwa posiłki dziennie (od obiadokolacji w pierwszym dniu wycieczki do śniadania w ostatnim dniu);
  • obsługę pilota na całej trasie;
  • wizę;
  • ubezpieczenie NNW i KL.

 

UWAGA!!! Każda osoba powinna posiadać ważny paszport.

Zapisy na wyjazd przyjmuje sekretariat Szkoły języka rosyjskiego Rasputin drogą telefoniczną: 512-712-076 lub mailowo:

Gwarancją rezerwacji miejsca jest zgłoszenie telefoniczne lub mailowe oraz wniesienie zaliczki w wysokości 400 zł na konto bankowe naszej Fundacji. Zapisy przyjmowane są do 20.01.2017.

 

Dane do przelewu:

Fundacja Języka i Kultury Rosyjskiej

Al. Kościuszki 80/82, lok. 516

90-437 Łódź

BZW BK:  32 1090 2705 0000 0001 3015 0189 z dopiskiem "Białoruś".

 

Biuro podróży odpowiedzialne za organizację wyjazdu: RAYTAN TOUR http://www.raytantour.com/

AKTUALNOŚCI

Rozpoczęliśmy zapisy na kursy w nowym roku szkolnym!
Egzaminy na certyfikaty Puszkina
WAKACJE Z ROSYJSKIM W PETERSBURGU

Klienci o nas

Najbardziej podoba mi się to, że zajęcia przebiegają w małych grupach,  dzięki czemu są intensywne i lektorka maksymalnie wykorzystuje czas na  zajęciach, tyle się dzieje, że nie mam czasu się nudzić. Polecam
Lidia Jakubczyk
Polecam Rasputina, spędziłem tam dwa lata i bez problemu zdałem egzamin na  certyfikat Puszkina. Bardzo fajna szkoła, super klimat. Na pewno nauczą Cię  tu języka.
Dariusz Majchrzak
Na zajęciach nie ma czasu na nudę, są intensywne, mamy małą grupę, więc  praktycznie non stop mówimy i to co dla mnie najważniejsze: wynoszę z zajęć  tyle wiedzy, że nauka w domu w ogóle mnie nie angażuje.
Aneta Szymczak
Uczę się w tej szkole 2 rok, w tym roku przystępuje do certyfikatu, bez  stresu. Lektorka wie co robi, materiały, z których korzystamy na zajęciach  są przemyślane i przygotowane w taki sposób, aby szybko zapamiętać  słownictwo. Jak dla mnie bombowa szkoła.
Rafał Królikowski
Jak tu nie polecić szkoły, w której zajęcia odbywają się w małych grupach,  nie można wywinąć się od odpowiedzi, a na zajęciach trzeba cały czas gadać i  tylko po rosyjsku, bo lektorka nie odpuszczać Super miejsce, polecam!!!
Aneta Szczepaniak
Bardzo podobają mi się materiały wykorzystywane na zajęciach. Korzystamy ze  słowników tematycznych, co ułatwia szybkie zapamiętywanie słów.
Edyta Hoffer
Zajęcia prowadzone są przez świetną, zaangażowaną lektorkę z dużym  doświadczeniem. Na zajęciach jest wszystko: i konwersacje i gramatyka, a  wszystko to w wypośrodkowanej dawce, dzięki czemu zajęcia są ciekawe. Super  Rasputinie, oby tak dalej
Joanna Kazimierczak
Świetna szkoła, indywidualne podejście, kompetentni lektorzy i fantastyczna  atmosfera!  Polecam!
Kuba Kubicki
Najlepsza szkoła językowa z jaką miałam kiedykolwiek do czynienia. Trafiłam do niej potrafiąc się jedynie przedstawić (po rosyjsku). A teraz? Z ogromną niecierpliwością i chęcią przygotowuję się do certyfikatu!
Klaudia Szymańczyk
rosyjski łódź