CZTERODNIOWA OBJAZDOWA WYCIECZKA NA BIAŁORUŚ
Fundacja Języka i Kultury Rosyjskiej oraz Szkoła języka rosyjskiego Rasputin zapraszają na wycieczkę po Białorusi. Przed nami 4 dni zwiedzania najpiękniejszych miast i zabytków Białorusi.
TERMIN WYJAZDU:
23.02-26.02.2017
DZIEŃ I: ŁÓDŹ - BRZEŚĆ - KOBRYŃ - BARANOWICZE.
Wyjazd z Łodzi w kierunku granicy. Przyjazd do BRZEŚCIA, spotkanie z przewodnikiem miejscowym oraz zwiedzanie m. in. Twierdzy Brzeskiej wybudowanej w latach 1833-42 - cz. zachowany okrężny budynek koszarowy, bramy Brzeska i Terespolska, resztki ruin Pałacu Białego, cerkiew Św. Mikołaja, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego - we wnętrzu kościoła umieszczony jest słynny obraz Matki Boskiej Ocalenia w sukience z pozłacanego srebra – kopia wizerunku z rzymskiej bazyliki Santa Maria Maggiore, KOBRYŃ - kościół, grób rodzinny Mickiewiczów. KOSÓW POLESKI – d. pałac Pusłowskich; Mereszowszczyzna: odbudowany dwór – miejsce urodzenia Tadeusza Kościuszki, obecnie muzeum; kościół Św. Trójcy – miejsce chrztu T. Kościuszki, Przejazd do BARANOWICZ na nocleg.
DZIEŃ II: BARANOWICZE - NIEŚWIEŻ - MIR - MIŃSK.
Po śniadaniu przejazd „Szlakiem Radziwiłłów” do Nieświeża, gdzie zachował się zespół pałacowo–parkowy, dawna rezydencja Krzysztofa Radziwiłła „Sierotki”, wpisana w 2005 roku na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO i Miru, z zespołem pałacowo-parkowym z zamkiem od 2000 roku wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Przerwa na obiad. Wyjazd do Mińska - stolicy Białorusi: s., Kościół Św. Szymona i Heleny zw. „Czerwonym Kościołem’, podziemne centrum handlowo - gastronomiczne, katedra, cerkiew Św. Piotra i Pawła, d. dwór Wańkowiczów, dom - miejsce kilkunastoletniego pobytu Stanisława Moniuszki, Wyspa Łez. Spacer po centrum Mińska starówka. Nocleg w Mińsku .
DZIEŃ III: MIŃSK - LIDA – WASILISZKI – SZCZUCZYN – GRODNO.
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie: Lida z pozostałościami zamku księcia Giedymina, w murach którego rozgrywa się akcja Grażyny Mickiewicza. Dalsze zwiedzanie : Wasiliszki - dom rodzinny Czesława Niemena, neogotycki kościół; SZCZUCZYN - pałac neoklasycystyczny z końca XIX wieku; kościół katolicki ufundowany dla pijarów. Bohatyrowicze – śladami bohaterów „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Przyjazd do Grodna, obiadokolacja i nocleg w hotelu na obrzeżach miasta.
DZIEŃ IV: GRODNO
Śniadanie, zwiedzanie GRODNA: Stary i Nowy Zamek, kościół farny, kościół i klasztor Brygidek, dom Elizy Orzeszkowej, cmentarz wojskowy z Krzyżem Katyńskim oraz cmentarza katolickiego z kwaterą żołnierzy poległych w latach 1919-1920 i grobowcem Elizy Orzeszkowej, cerkiew prawosławna Św. Borysa i Gleba na Kołoży. Przerwa na zakup pamiątek. Po południu wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Łodzi w godzinach wieczornych .
Cena:
980 zł + bilety wstępów do obiektów
Cena obejmuje:
UWAGA!!! Każda osoba powinna posiadać ważny paszport.
Zapisy na wyjazd przyjmuje sekretariat Szkoły języka rosyjskiego Rasputin drogą telefoniczną: 512-712-076 lub mailowo:
Gwarancją rezerwacji miejsca jest zgłoszenie telefoniczne lub mailowe oraz wniesienie zaliczki w wysokości 400 zł na konto bankowe naszej Fundacji. Zapisy przyjmowane są do 20.01.2017.
Dane do przelewu:
Fundacja Języka i Kultury Rosyjskiej
Al. Kościuszki 80/82, lok. 516
90-437 Łódź
BZW BK: 32 1090 2705 0000 0001 3015 0189 z dopiskiem "Białoruś".
Biuro podróży odpowiedzialne za organizację wyjazdu: RAYTAN TOUR http://www.raytantour.com/