O nas słów kilka...

KIM JESTEŚMY?

Szkoła Języka Rosyjskiego Rasputin to doświadczony i zaangażowany zespół specjalistów i miłośników języka rosyjskiego. W ramach kursów grupowych i indywidualnych, kursów przygotowawczych do egzaminów gimnazjalnych, maturalnych i certyfikacyjnych oraz szkoleń dla firm uczymy języka rosyjskiego już 11 lat.

Prowadzimy kursy na każdym poziomie zaawansowania, w naszej ofercie są zarówno kursy języka rosyjskiego na co dzień, jak i bardziej specjalistyczne zajęcia - język rosyjski w biznesie i turystyce, które cieszą się coraz większą popularnością. Wykonujemy także tłumaczenia pisemne z i na język rosyjski oraz stale bywamy na ustnych tłumaczeniach wyjazdowych w Rosji i innych rosyjskojęzycznych państwach.

Od 7 lat jesteśmy licencjonowanym ośrodkiem certyfikacyjnym Instytutu im. A. Puszkina w Moskwie. Jako ośrodek egzaminacyjny organizujemy i przeprowadzamy sesje egzaminacyjne na certyfikaty z języka rosyjskiego, a egzaminy w naszej szkole to wielkie święto. Mamy duże doświadczenie w przygotowywaniu Słuchaczy do egzaminów Puszkina, dzięki czemu wśród uczestników naszych kursów są szczęśliwi posiadacze międzynarodowych certyfikatów.

W ubiegłym roku zawarliśmy współpracę z Federalnym Uniwersytetem im. M. Łomonosowa w Archangielsku oraz Państwowym Uniwersytetem w Irkucku, co pozwoliło nam oprócz stacjonarnych kursów języka rosyjskiego zagwarantować Słuchaczom naukę na kursach w Rosji. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców uniwersytetów i mają intensywny charakter, dlatego też uczestnicy mogą szybciej przełamać barierę językową. Dodatkowo, dla naszych Słuchaczy samodzielnie organizujemy wyjazdowe kursy języka rosyjskiego połączone ze zwiedzaniem głównych miast Rosji. Byliśmy już w Moskwie, Petersburgu i Smoleńsku. W roku 2018 postanowiliśmy spełnić marzenia wielu naszych Kursantów i wybraliśmy się w podróż Koleją Transsyberyjską. Z nami wszystko jest możliwe:)

DLACZEGO MY?

To Słuchacze i Lektorzy tworzą naszą szkołę. Nasi Lektorzy to profesjonalni, przeszkoleni i dynamiczni pedagodzy, a większość z nich jest z nami od początku istnienia Szkoły. Potrafią uczyć skutecznie, motywować do nauki, do każdego podchodzą indywidualnie. Przez 11 lat naszej działalności nauczyli języka rosyjskiego wielu Słuchaczy i przygotowali ich do wielu ważnych egzaminów, dlatego też mają dobrze wypracowany system nauczania i wiedzą, czego od kursu oczekują jego uczestnicy.

Nasza kadra to Lektorzy z pasją, dlatego to z ich inicjatywy na początku 2015 r. powołaliśmy do życia Fundację Języka i Kultury Rosyjskiej, w ramach której rozpowszechniamy język i kulturę Rosji poprzez wspieranie i organizację wydarzeń kulturalnych i naukowych. Chcemy przybliżyć wszystkim piękno rosyjskiego bogactwa kulturowego, a przede wszystkim piękno języka.

Szkoła Języka Rosyjskiego Rasputin to nie tylko zajęcia w czterech ścianach. Spotykamy się i poza Szkołą na zajęciach w terenie, świętujemy urodziny, imieniny, ważne okazje, zdane egzaminy, zresztą ... wystarczy rzucić okiem:) GALERIA (rozwiń)

Zapraszamy do nauki języka rosyjskiego w naszym gronie!!!

AKTUALNOŚCI

Zapraszamy na kursy w semestrze zimowym 2020/2021
WAKACJE Z ROSYJSKIM 2020
Zapisy - semestr letni 2020

Klienci o nas

Najbardziej podoba mi się to, że zajęcia przebiegają w małych grupach,  dzięki czemu są intensywne i lektorka maksymalnie wykorzystuje czas na  zajęciach, tyle się dzieje, że nie mam czasu się nudzić. Polecam
Lidia Jakubczyk
Polecam Rasputina, spędziłem tam dwa lata i bez problemu zdałem egzamin na  certyfikat Puszkina. Bardzo fajna szkoła, super klimat. Na pewno nauczą Cię  tu języka.
Dariusz Majchrzak
Na zajęciach nie ma czasu na nudę, są intensywne, mamy małą grupę, więc  praktycznie non stop mówimy i to co dla mnie najważniejsze: wynoszę z zajęć  tyle wiedzy, że nauka w domu w ogóle mnie nie angażuje.
Aneta Szymczak
Uczę się w tej szkole 2 rok, w tym roku przystępuje do certyfikatu, bez  stresu. Lektorka wie co robi, materiały, z których korzystamy na zajęciach  są przemyślane i przygotowane w taki sposób, aby szybko zapamiętać  słownictwo. Jak dla mnie bombowa szkoła.
Rafał Królikowski
Jak tu nie polecić szkoły, w której zajęcia odbywają się w małych grupach,  nie można wywinąć się od odpowiedzi, a na zajęciach trzeba cały czas gadać i  tylko po rosyjsku, bo lektorka nie odpuszczać Super miejsce, polecam!!!
Aneta Szczepaniak
Bardzo podobają mi się materiały wykorzystywane na zajęciach. Korzystamy ze  słowników tematycznych, co ułatwia szybkie zapamiętywanie słów.
Edyta Hoffer
Zajęcia prowadzone są przez świetną, zaangażowaną lektorkę z dużym  doświadczeniem. Na zajęciach jest wszystko: i konwersacje i gramatyka, a  wszystko to w wypośrodkowanej dawce, dzięki czemu zajęcia są ciekawe. Super  Rasputinie, oby tak dalej
Joanna Kazimierczak
Świetna szkoła, indywidualne podejście, kompetentni lektorzy i fantastyczna  atmosfera!  Polecam!
Kuba Kubicki
Najlepsza szkoła językowa z jaką miałam kiedykolwiek do czynienia. Trafiłam do niej potrafiąc się jedynie przedstawić (po rosyjsku). A teraz? Z ogromną niecierpliwością i chęcią przygotowuję się do certyfikatu!
Klaudia Szymańczyk

Partnerzy

rosyjski łódź