Zimowe kursy języka rosyjskiego w Smoleńsku

W lutym 2016 r. Fundacja Języka i Kultury Rosyjskiej oraz Szkoła Rasputin we współpracy z biurem podróży zorganizowały wyjazdowe kursy języka rosyjskiego w Smoleńsku. Podczas tygodniowego pobytu Słuchacze mieli szansę zweryfikować wszystkie umiejętności językowe zdobyte podczas zajęć w Rasputinie. Program naszego wyjazdu był tak skonstruowany, aby Uczestnicy kształcili przede wszystkim umiejętność komunikowania się w języku rosyjskim. Rozmowy toczyły się godzinami:) 

W trakcie pobytu wraz z przewodnikiem Andriejem - mieszkańcem Smoleńska - codziennie zwiedzaliśmy atrakcje turystyczne. Odwiedziliśmy główne punkty miasta: Sobór Zaśnięcia Matki Bożej, Kreml, mury obronne, Cerkiew Zwiastowania, Cerkiew Św. Michała Archanioła, Kościół NMP, cmentarz katolicki, główne pomniki miasta w tym Lenina, piękne parki, aleje spacerowe nad Dnieprem, Teatr Dramatyczny, budynek Uniwersytetu Smoleńskiego, itd.; zwiedziliśmy także Katyń i miejsce katastrofy.

Nasi Słuchacze musieli radzić sobie sami:), tzn. samodzielnie zamawiali jedzenie w restauracjach i kawiarniach, robili zakupy spożywcze, kupowali suweniry, wymieniali pieniądze, byli w kinie, w teatrze, na warsztatach garncarskich, jechali marszrutką, rozmawiali z mieszkańcami Smoleńska i naszymi "miejscowymi" towarzyszami - Andriejem, Vladem, Sergiejem, Ksiuszą, Lioszą, Poliną. W trakcie pobytu dla Uczestników wyjazdu oprócz zwiedzania miasta i ćwiczeń w terenie organizowaliśmy również zajęcia kulturowe, podczas których w ramach konwersacji nosiciele języka opowiadali o obyczajach i tradycjach w Rosji.

Śniadania, obiady i kolacje były typowo rosyjskie, czyli ziemniak i kasza w każdej postaci:) Wieczorami graliśmy na gitarze; Liosza dał koncert na harmonii; Sergiej uczył nas jak w Rosji należy wznosić toasty:); przyrządzaliśmy jajecznicę dla naszych rosyjskich opiekunów, gdyż w Rosji jajecznica nie ma nic wspólnego z naszym polskim daniem:); śpiewaliśmy z gitarą; uprawialiśmy narodowy sport Rosjan - graliśmy w szachy; tańczyliśmy; po prostu ... bawiliśmy się cudownie:) 

W drodze powrotnej do Polski odwiedziliśmy Mińsk i najważniejsze punkty miasta. Zwiedziliśmy całe centrum, jechaliśmy metrem, zjedliśmy obiad w jednym z najstarszych pubów w mieście, a na koniec wycieczki zdobyliśmy najwyższy szczyt Białorusi, czyli Górę Dzierżyńskiego - 345 m n.p.m.:). W Mińsku spędziliśmy tylko jeden dzień, ale jeszcze tam wrócimy:)

Dziękujemy Panu Igorowi - naszemu kierowcy, który bezpiecznie zawsze zawoził nas do celu. Dziękujemy Sergiejowi - właścicielowi hotelu i jego przyjaciołom, którzy pokazali nam rosyjską duszę. Dziękujemy naszemu przewodnikowi Andriejowi, który spędzał z nami całe dnie, jego wiedza jest nieoceniona. Dziękujemy naszym nowym rosyjskim przyjaciołom - Vladovi, Ksiuszy, Lioszy i Polinie za opiekę nad naszą grupą. Przede wszystkim dziękujemy naszym Słuchaczom - Asi, 3 Kasiom, 3 Łukaszom, Jakubowi, Pawłowi, Przemkowi, Idze, Magdzie, 2 Paulinom, Radkowi, Darkowi, Patrycji, Karolinie, Anecie i Dance, a także naszym lektorkom za cudownie spędzony czas. Hasłem wycieczki było: HEJ PRZYGODO! I to była prawdziwa przygoda:) 

AKTUALNOŚCI

Zapraszamy na kursy w semestrze zimowym 2020/2021
WAKACJE Z ROSYJSKIM 2020
Zapisy - semestr letni 2020

Klienci o nas

Najbardziej podoba mi się to, że zajęcia przebiegają w małych grupach,  dzięki czemu są intensywne i lektorka maksymalnie wykorzystuje czas na  zajęciach, tyle się dzieje, że nie mam czasu się nudzić. Polecam
Lidia Jakubczyk
Polecam Rasputina, spędziłem tam dwa lata i bez problemu zdałem egzamin na  certyfikat Puszkina. Bardzo fajna szkoła, super klimat. Na pewno nauczą Cię  tu języka.
Dariusz Majchrzak
Na zajęciach nie ma czasu na nudę, są intensywne, mamy małą grupę, więc  praktycznie non stop mówimy i to co dla mnie najważniejsze: wynoszę z zajęć  tyle wiedzy, że nauka w domu w ogóle mnie nie angażuje.
Aneta Szymczak
Uczę się w tej szkole 2 rok, w tym roku przystępuje do certyfikatu, bez  stresu. Lektorka wie co robi, materiały, z których korzystamy na zajęciach  są przemyślane i przygotowane w taki sposób, aby szybko zapamiętać  słownictwo. Jak dla mnie bombowa szkoła.
Rafał Królikowski
Jak tu nie polecić szkoły, w której zajęcia odbywają się w małych grupach,  nie można wywinąć się od odpowiedzi, a na zajęciach trzeba cały czas gadać i  tylko po rosyjsku, bo lektorka nie odpuszczać Super miejsce, polecam!!!
Aneta Szczepaniak
Bardzo podobają mi się materiały wykorzystywane na zajęciach. Korzystamy ze  słowników tematycznych, co ułatwia szybkie zapamiętywanie słów.
Edyta Hoffer
Zajęcia prowadzone są przez świetną, zaangażowaną lektorkę z dużym  doświadczeniem. Na zajęciach jest wszystko: i konwersacje i gramatyka, a  wszystko to w wypośrodkowanej dawce, dzięki czemu zajęcia są ciekawe. Super  Rasputinie, oby tak dalej
Joanna Kazimierczak
Świetna szkoła, indywidualne podejście, kompetentni lektorzy i fantastyczna  atmosfera!  Polecam!
Kuba Kubicki
Najlepsza szkoła językowa z jaką miałam kiedykolwiek do czynienia. Trafiłam do niej potrafiąc się jedynie przedstawić (po rosyjsku). A teraz? Z ogromną niecierpliwością i chęcią przygotowuję się do certyfikatu!
Klaudia Szymańczyk

Partnerzy

rosyjski łódź