Letnie kursy w Sankt-Petersburgu

Fundacja Języka i Kultury Rosyjskiej oraz Szkoła Języka Rosyjskiego Rasputin zapraszają na wyjazdowy kurs języka rosyjskiego do miasta, zwanego Wenecją Północy. W dniach 20.08-27.08.2016 odbędzie się intensywny kurs językowy połączony ze zwiedzaniem Sankt-Petersburga i okolic, a także wycieczką do Wilna i Rygi. Szczegółowy program wyjazdu poniżej:

PLAN WYJAZDU:

RYGA – SANKT PETERSBURG – PETERGOF – PUSZKIN – WILNO – TROKI
20.08 – 27.08.2016 r.

I dzień – 20 sierpnia (sobota)
Zbiórka 5.45. Wyjazd z Łodzi 6.00. Przejazd do Rygi. Trasa przejazdu na terenie Polski: woj. łódzkie – Warszawa – Łomża – Suwałki. Po zakwaterowaniu w hotelu w Rydze obiadokolacja. Hotel położony w centrum miasta. Czas wolny. Nocleg (1).

II dzień – 21 sierpnia (niedziela) RYGA
Śniadanie. Zajęcia językowe na rozgrzewkę (1,30 h). Po zajęciach: rozpoczynamy zwiedzanie z przewodnikiem Rygi – miasta założonego w 1201 r., obecnie jednego z ważniejszych portów nad Morzem Bałtyckim. W programie zwiedzania m.in.: Starówka (wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO), gildie kupieckie nad Dźwiną, XIV – wieczny Zamek Rigas Pils, Kościół św. Piotra, Kościół św. Jakuba i inne piękne zabytki stolicy Łotwy. O godz. 13.30 - 14.00 wyjazd do Petersburga (w tym przekroczenie granicy estońsko-rosyjskiej). Prowiant na podróż. Zakwaterowanie w hotelu w centralnej części Petersburga. Nocleg (2).

III dzień – 22 sierpnia (poniedziałek) PETERSBURG
Śniadanie. Zajęcia językowe w terenie (2,15 h). Po zajęciach: spacer do kolebki Petersburga (10-15 min) -  Twierdzy Pietropawłowskiej, zwiedzanie poszczególnych obiektów na terenie kompleksu twierdzy, w tym Katedry św. Piotra i Pawła (wewnątrz), w której znajdują się groby członków rodziny carskiej. Po południu wycieczka objazdowa po Petersburgu, w trakcie której m.in. zobaczymy: Most Troicki, Letni Sad, Pole Marsowe, Nabrzeże Pałacowe, Pałac Zimowy, gmach Admiralicji, Pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Newski Prospekt, Sobór Kazański, Kościół św. Katarzyny, Plac Sztuk Pięknych. Obiadokolacja w restauracji Literackiej na Newskim, gdzie jadał sam Puszkin. Powrót do hotelu. Czas wolny. Zajęcia językowe w sali konferencyjnej w hotelu (2,30 h). Czas wolny/Dla chętnych wieczór z samowarem. Nocleg (3).

IV dzień – 23 sierpnia (wtorek) C.D. PETERSBURG
Śniadanie. Zajęcia językowe w terenie (2,15 h). Po zajęciach: zwiedzanie wnętrz Pałacu Zimowego, w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata - Ermitaż. Plac Pałacowy. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Czas wolny. Zajęcia językowe w sali konferencyjnej w hotelu (2,30 h). Wieczorem zwiedzanie wnętrz Soboru św. Izaaka. Czas wolny. Nocleg (3).  

V dzień – 24 sierpnia (środa) C.D. PETERSBURG, PETERGOF
Śniadanie. Zajęcia językowe w terenie (2,15 h). C.D. zwiedzania Petersburga: Krążownik Aurora, Dworzec Fiński, Nabrzeże Arsenału, Sobór Smolny i wiele innych zabytków Wenecji Północy. Przejazd do miasta Petergof - byłej rezydencji Piotra I ze słynnymi fontannami. Zwiedzanie parków w Peterhofie. Powrót do Petersburga, rejs statkiem po kanałach i rzekach Petersburga. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Odpoczynek. Zajęcia językowe w sali konferencyjnej hotelu (2,15 h). Czas wolny/Dla chętnych wycieczka rowerowa po Petersburgu. Nocleg (4).

VI dzień - 25 sierpnia (czwartek) PUSZKIN (CARSKIE SIOŁO)
Śniadanie. Zajęcia językowe (1,45 h). Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miasta Puszkin (Carskiego Sioła). Zwiedzanie słynnego Pałacu Katarzyny I (żony Piotra I – Marty Skowrońskiej oraz ich córki carowej Elżbiety), w którym m.in. znajduje się Bursztynowa Komnata. Po zwiedzeniu Pałacu - spacer z przewodnikiem po Parku z wieloma pawilonami. Obiadokolacja w Carskim Siole. O godz. 17.00 wyjazd do Wilna. Prowiant na podróż. Przyjazd do Wilna nad ranem. Zakwaterowanie w hotelu z 25 na 26 (5). Wypoczynek.

VII dzień – 26 sierpnia (piątek) WILNO, TROKI
Poźne śniadanie. Zajęcia językowe w terenie (1,45 h). Po zajęciach: rozpoczynamy zwiedzanie Wilna z przewodnikiem. W programie m.in.: Plac Katedralny, Katedra Wileńska, Pałac Władców, Muzeum A. Mickiewicza, kościół św. Anny. Czas wolny. Dalsze zwiedzanie - Uniwersytet, kościół Miłosierdzia, barokowy kościół św. Ducha, pomnik St. Moniuszki, Plac Ratuszowy, Ostra Brama. Po południu wyjazd do Trok. Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Wielkich Książąt Litewskich. Czas na kolację w restauracji z regionalną kuchnią karaimską. Wieczorem wyjazd do Polski. Przejazd.

VIII dzień – 27 sierpnia (sobota)
Przyjazd nad ranem do Polski.

KOSZT WYJAZDU: 3300 zł/os.
W cenie:

 • przejazd komfortowym autokarem; 
 • vouchery i wiza rosyjska;
 • opieka pilota;
 • ubezpieczenie KL, NNW na terenie Unii oraz osobno na terenie Rosji;
 • 6 noclegów w hotelach *** w centrum Rygi, Petersburga oraz Wilna (pokoje 2-osobowe z łazienkami);
 • wyżywienie: 6 śniadań, 5 obiadokolacji w restauracjach w centrum miast oraz prowiant na drogę z Rygi do Petersburga i z Petersburga do Wilna;
 • kurs językowy prowadzony przez lektorów Szkoły Języka Rosyjskiego Rasputin (25 godzin lekcyjnych), zajęcia w grupach dobranych według poziomu zaawansowania Uczestników (od poziomu A1 do poziomu B2/C1);
 • materiały szkoleniowe dla Uczestników zajęć językowych;
 • wycieczka rowerowa po Petersburgu;
 • wieczór z samowarem;
 • opłaty rezerwacyjne i bilety wstępów do obiektów wskazanych w programie powyżej;
 • usługa rosyjskojęzycznych przewodników w Petersburgu, na Litwie i Łotwie;
 • stała opieka i wsparcie językowe koordynatorów wyjazdu;
 • zestaw słuchawek tour-guide na czas trwania wycieczki.

Szczegółowych informacji na temat rezerwacji miejsc, programu wyjazdu, programu kursu językowego, zakwaterowania, wyżywienia, itd. udzielają:

 • sekretariat Fundacji Języka i Kultury Rosyjskiej: lub 534-943-693
 • sekretariat Szkoły Języka Rosyjskiego Rasputin: lub 511-20-803

Rezerwacja miejsc i zaliczki w wysokości 500 zł przyjmowane są do 10.06.2016. 

Biuro odpowiedzialne za organizację i program wyjazdu: Biuro Podróży "Perełka", www.perelka-turystyka.com.pl

Za organizację zajęć językowych odpowiada Fundacja Języka i Kultury Rosyjskiej (rozwiń) oraz Szkoła Języka Rosyjskiego Rasputin.

 

 

AKTUALNOŚCI

Rozpoczęliśmy zapisy na kursy w nowym roku szkolnym!
Egzaminy na certyfikaty Puszkina
WAKACJE Z ROSYJSKIM W PETERSBURGU

Klienci o nas

Najbardziej podoba mi się to, że zajęcia przebiegają w małych grupach,  dzięki czemu są intensywne i lektorka maksymalnie wykorzystuje czas na  zajęciach, tyle się dzieje, że nie mam czasu się nudzić. Polecam
Lidia Jakubczyk
Polecam Rasputina, spędziłem tam dwa lata i bez problemu zdałem egzamin na  certyfikat Puszkina. Bardzo fajna szkoła, super klimat. Na pewno nauczą Cię  tu języka.
Dariusz Majchrzak
Na zajęciach nie ma czasu na nudę, są intensywne, mamy małą grupę, więc  praktycznie non stop mówimy i to co dla mnie najważniejsze: wynoszę z zajęć  tyle wiedzy, że nauka w domu w ogóle mnie nie angażuje.
Aneta Szymczak
Uczę się w tej szkole 2 rok, w tym roku przystępuje do certyfikatu, bez  stresu. Lektorka wie co robi, materiały, z których korzystamy na zajęciach  są przemyślane i przygotowane w taki sposób, aby szybko zapamiętać  słownictwo. Jak dla mnie bombowa szkoła.
Rafał Królikowski
Jak tu nie polecić szkoły, w której zajęcia odbywają się w małych grupach,  nie można wywinąć się od odpowiedzi, a na zajęciach trzeba cały czas gadać i  tylko po rosyjsku, bo lektorka nie odpuszczać Super miejsce, polecam!!!
Aneta Szczepaniak
Bardzo podobają mi się materiały wykorzystywane na zajęciach. Korzystamy ze  słowników tematycznych, co ułatwia szybkie zapamiętywanie słów.
Edyta Hoffer
Zajęcia prowadzone są przez świetną, zaangażowaną lektorkę z dużym  doświadczeniem. Na zajęciach jest wszystko: i konwersacje i gramatyka, a  wszystko to w wypośrodkowanej dawce, dzięki czemu zajęcia są ciekawe. Super  Rasputinie, oby tak dalej
Joanna Kazimierczak
Świetna szkoła, indywidualne podejście, kompetentni lektorzy i fantastyczna  atmosfera!  Polecam!
Kuba Kubicki
Najlepsza szkoła językowa z jaką miałam kiedykolwiek do czynienia. Trafiłam do niej potrafiąc się jedynie przedstawić (po rosyjsku). A teraz? Z ogromną niecierpliwością i chęcią przygotowuję się do certyfikatu!
Klaudia Szymańczyk
rosyjski łódź