Moskwa - lipiec 2017

Samolotowa wycieczka do Moskwy  "Moskwa -Stolica Rosji" -5 dni .

FUNDACJA JĘZYKA I KULTURY ROSYJSKIEJ oraz SZKOŁA JĘZYKA ROSYJSKIEGO RASPUTIN ZAPRASZAjĄ NA WYCIECZKĘ DO MOSKWY POŁĄCZONĄ Z KURSEM JĘZYKOWYM. KILKA DNI SUPER PRZYGODY PLUS NAUKA JĘZYKA DLA ABSOLUTNIE WSZYSTKICH CHĘTNYCH!!!

Termin: 19.07. - 23.07.2017

Rosja - jeden z największych krajów świata…
Bezkresne równiny, wielkie rzeki, olbrzymie bogactwa naturalne, niezliczone zabytki. Powierzchnia - 17 075 400 km2. Mieszkańców – 149 mln.
Stolica – Moskwa -”prawdziwie rosyjska„ z jej charakterystycznymi kopułami, europejskimi wystawami i jedno z największych miast świata.

Dzień 1 Warszawa - Moskwa
Warszawa - zbiórka na lotnisku im. F. Chopina 2 godziny przed wylotem. Wylot do Moskwy samolotem rejsowym o godz. 10:45. Przylot do Moskwy o godz.13:50. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny.
18.00-21.00 – zajęcia językowe w sali konferencyjnej hotelu.

Dzień 2 Moskwa
8.00-9.30 -  poranne zajęcia językowe w terenie.
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i wyjazd na autokarową wycieczkę objazdową po Moskwie:
«Moskwa złotogłowa»:  Wzgórza Worobiowe, budynek Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu, most handlowo-pieszy «Bagration», który łączy brzegi rzeki Moskwa, współczesna dzielnica biznesowa «Moskiewskie City», „dyplomatyczne ”miasteczko, Biały Dom, budynek Dumy Państwowej, Pokłonna Góra, centralne ulice stolicy, Sobór Chrystusa Zbawiciela w Moskwie, Park Aleksandrowski, Przejazd do wybudowanego w 1524 roku klasztoru Nowodziewiczego (zwiedzanie z zewnątrz), cmentarz Nowodziewiczy, na którym pochowani są m.in. M. Bulhakow, W. Wysocki, M. Gogol, R. Gorbaczowa, W. Majakowski, B. Jelcyn i wielu innych znanych osobistości. Obiad w restauracji. Czas wolny na spacer moskiewskimi bulwarami, zwiedzanie placu Teatralnego (oglądanie z zewnątrz Teatru Wielkiego, hotelu „Metropol”). Powrót do hotelu.
18.00-21.00 – zajęcia językowe w sali konferencyjnej hotelu.

Dzień 3 Moskwa
8.00-9.30 – poranne zajęcia językowe w terenie.
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania miasta z przewodnikiem:
Kontynuacja zwiedzania Moskwy: Zbrojownia, z kolekcją koron carskich, jajek Faberge… Plac Czerwony, i Kazański, sobory Wasyla Błogosławionego Kremlowska, Mauzoleum Lenina. Przejście wzdłuż_ muru kremlowskiego Aleja Zasłużonych na Plac Maneżowy i dalej do Kremla. Kreml: Pałac Patriarchy, sobór Zaśnięcia M. B., cerkiew Złożenia Szat,  dzwonnica Iwana Groźnego, dzwon „Car - kołokoł” i armata „Car - puszka”, sobór Michała Archanioła i Zwiastowania. Kitaj Gorod - zespół pięknych pałaców i cerkwi.
Obiad, w czasie wolnym spacer po słynnej dzielnicy Arbat. ew. fakultatywnie rejs po rzece Moskwa. Powrót metrem do hotelu.
18.00-21.00 – zajęcia językowe w sali konferencyjnej hotelu.

Dzień 4 Moskwa – Sergijew Posad.
8.00-9.30 – poranne zajęcia językowe w terenie.
Po śniadaniu przejazd do Sergijew Posad – „rosyjskiej Częstochowy”, zwiedzanie ławry z XVI w. Sergijew Posad-dawny Zagorsk – jeden z najważniejszych ośrodków prawosławia w Rosji.
Zobaczymy świątynie, architekturę oraz zabytki jednego z najbardziej znanych rosyjskich  klasztorów, który jednocześnie jest nazywany centrum rosyjskiej religijnej kultury oraz edukacji. 
Dowiemy się o życiu założyciela klasztoru, jednego z najbardziej czczonych rosyjskich świętych, wielebnego Siergija Radonieskiego. Zobaczymy unikatowy kompleks architektoniczny, który był tworzony na przestrzeni kilku wieków. Sobór Trójcy Świętej (1422) – arcydzieło rosyjskiej architektury, najstarszy z budynków znajdujących się na terenie klasztoru. W Soborze znajdują się wiecznotrwałe relikwie wielebnego Siergija Radonieskiego. Z kolei w Starym Ikonostasie Troickim Soboru zachowują się ikony autorstwa Andrieja Rublowa i jego uczniów. Sobór Zaśnięcia Matki Bożej (1559-1585), który był stworzony według nakazu cara Iwana IV Groźnego na wzór Soboru Zaśnięcia Matki Bożej w Moskiewskim Kremlu. Również zwiedzimy Ławrę Troicko-Siergijewską (1686-1692), w której zobaczymy doskonale zachowane wnętrza wykonane w stylu moskiewskiego baroku, jak również  jeden z najpiękniejszych rzeźbionych ikonostasów Rosji (1688). Obiad, powrót do Moskwy. 18.00-21.00 – zajęcia językowe w sali konferencyjnej hotelu.

Dzień 5 Moskwa - Warszawa
Po śniadaniu wykwaterowanie.
Czas wolny na zwiedzanie we własnym zakresie. O ustalonej godzinie transfer z hotelu na lotnisko. Wylot z Moskwy o godz. 20:35, przylot do Warszawy o godz. 21:50.

Cena – 350 eur/1510 ,-pln    (dopłata do jedynki: 540 zł)
Cena zawiera:

 • zakwaterowanie: 4 noclegi w Moskwie w hotelu***, pokoje 2-os. z łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem: 4 x śniadania, 4 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 • kurs językowy w wymiarze 22 godzin lekcyjnych prowadzony przez lektorów Szkoły języka rosyjskiego Rasputin
 • transfery: z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko
 • transport na wycieczki: objazdowa po Moskwie drugiego dnia oraz do Siergijew Posadu
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne
 • opłatę ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł.

Cena nie zawiera:

 • bilet lotniczy Warszawa-Moskwa-Warszawa* *koszt 1290 zl w obie strony
 • kosztów wizy rosyjskiej -ok. 350 zł
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Kreml, Zbrojownia, Galeria Tretiakowska, Siergijew Posad, przejazdów metrem oraz usługi przewodnika miejscowego - 85 euro/os.,

Fakultatywnie:
Przedstawienie w teatrze – od ok. 50 euro
Rejs po rzece Moskwa - ok. 10 euro

Inne:
30 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze dokumenty do wizy: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, biometryczne, kolorowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwiema wolnymi stronami.
min. liczba uczestników. – min.20 osób
W przypadku zebrania mniejszej grupy ceny mogą ulec zmianie.     

Szczegółowych informacji udziela Szkoła Języka Rosyjskiego Rasputin: ; 511-20-803

Termin zgłoszeń: 15.06.2017 

Warunkiem rezerwacji miejsc jest wniesienie zaliczki w wysokości ustalonej przez Biuro Podróży.

Wycieczka organizowana przez Biuro Podróży Raytan Tour na zamówienie Szkoły.

AKTUALNOŚCI

W CZERWCU ULEGA ZMIANIE PRACA SEKRETARIATU!
WAKACJE 2017 - RUSZYŁY ZAPISY NA KURSY
SPACER PO ŁODZI ŚLADAMI ROSJI

Klienci o nas

Najbardziej podoba mi się to, że zajęcia przebiegają w małych grupach,  dzięki czemu są intensywne i lektorka maksymalnie wykorzystuje czas na  zajęciach, tyle się dzieje, że nie mam czasu się nudzić. Polecam
Lidia Jakubczyk
Polecam Rasputina, spędziłem tam dwa lata i bez problemu zdałem egzamin na  certyfikat Puszkina. Bardzo fajna szkoła, super klimat. Na pewno nauczą Cię  tu języka.
Dariusz Majchrzak
Na zajęciach nie ma czasu na nudę, są intensywne, mamy małą grupę, więc  praktycznie non stop mówimy i to co dla mnie najważniejsze: wynoszę z zajęć  tyle wiedzy, że nauka w domu w ogóle mnie nie angażuje.
Aneta Szymczak
Uczę się w tej szkole 2 rok, w tym roku przystępuje do certyfikatu, bez  stresu. Lektorka wie co robi, materiały, z których korzystamy na zajęciach  są przemyślane i przygotowane w taki sposób, aby szybko zapamiętać  słownictwo. Jak dla mnie bombowa szkoła.
Rafał Królikowski
Jak tu nie polecić szkoły, w której zajęcia odbywają się w małych grupach,  nie można wywinąć się od odpowiedzi, a na zajęciach trzeba cały czas gadać i  tylko po rosyjsku, bo lektorka nie odpuszczać Super miejsce, polecam!!!
Aneta Szczepaniak
Bardzo podobają mi się materiały wykorzystywane na zajęciach. Korzystamy ze  słowników tematycznych, co ułatwia szybkie zapamiętywanie słów.
Edyta Hoffer
Zajęcia prowadzone są przez świetną, zaangażowaną lektorkę z dużym  doświadczeniem. Na zajęciach jest wszystko: i konwersacje i gramatyka, a  wszystko to w wypośrodkowanej dawce, dzięki czemu zajęcia są ciekawe. Super  Rasputinie, oby tak dalej
Joanna Kazimierczak
Świetna szkoła, indywidualne podejście, kompetentni lektorzy i fantastyczna  atmosfera!  Polecam!
Kuba Kubicki
Najlepsza szkoła językowa z jaką miałam kiedykolwiek do czynienia. Trafiłam do niej potrafiąc się jedynie przedstawić (po rosyjsku). A teraz? Z ogromną niecierpliwością i chęcią przygotowuję się do certyfikatu!
Klaudia Szymańczyk

Partnerzy

rosyjski łódź