Szkoła Letnia w Archangielsku

Miło nam ogłosić, że nasza Szkoła została partnerem Instytutu Filologii i Komunikacji Międzykulturowej Północnego Federalnego Uniwersytetu im. M. Łomonosowa w Archangielsku, a tym samym wyjazdowym centrum szkolenia języka rosyjskiego w Archangielsku – mieście położonym w północno-zachodniej części Rosji w rejonie nadmorskim, oddalonym 1,15 h lotu od Sankt-Petersburga.

Wraz z naszym partnerem zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Międzynarodowej Letniej Szkole Języka i Kultury Rosyjskiej. Na Uniwersytecie Szkoła Letnia odbędzie się już 12 raz, a Szkoła Rasputin jako partner na Polskę po raz czwarty zyskała możliwość współorganizacji Szkoły Letniej dla polskich Słuchaczy. Zobacz, jak bawiliśmy się w roku 2017 (rozwiń), w 2018 (rozwiń) i w 2019 (rozwiń). 

Szkoła dedykowana jest wszystkim zainteresowanym nauką języka rosyjskiego zarówno od podstaw, jak i osobom chcącym doskonalić język rosyjski na wyższych poziomach zaawansowania. Przed nami dwa tygodnie intensywnej nauki języka rosyjskiego połączonej ze spotkaniami z kulturą Północy Rosji i Archangielska. W Szkole Letniej mogą wziąć udział zarówno Słuchacze naszej Szkoły, jak i wszyscy chętni, zobacz więcej o wyjazdach do Rosji

Termin: 15.06.-29.06.2020 (okres białych nocy)

Miejsce: Północny Federalny Uniwersytet im. M. Łomonosowa w Archangielsku.

Poziomy zaawansowania:

- zerowy/podstawowy – dla osób, które nie znają języka rosyjskiego lub dopiero zaczynają naukę;

poziom I certyfikacyjny – dla osób, które znają już podstawowe słownictwo, podstawy gramatyki, czytają i piszą po rosyjsku;

poziom II certyfikacyjny – dla osób, które swobodnie wypowiadają się w języku rosyjskim i chcą doskonalić zdobyte umiejętności.

Wstępny program Szkoły Letniej*: TUTAJ

*program może ulec zmianie

Wspólnie z naszym partnerem Północnym Federalnym Uniwersytetem im. M. Łomonosowa w ramach Szkoły Letniej gwarantujemy:

 • 60 godzin lekcyjnych zajęć (ok. 4-5 h/dzień zajęć praktycznych RKI – języka rosyjskiego jako obcego plus dodatkowe moduły językowe, np. biznes i ekonomia; polityka; historia);
 • zakwaterowanie w uniwersyteckim akademiku podwyższonego standardu w pokojach 1, 2 lub 3-osobowych* (*istnieje możliwość zakwaterowania w lokalnych hotelach);
 • zajęcia z wykwalifikowanymi wykładowcami Uniwersytetu;
 • podział Słuchaczy na grupy w zależności od poziomu zaawansowania;
 • naukę w małych grupach, do 10 osób;
 • unikalną metodykę nauczania: nauka języka +”zanurzenie” w środowisko językowe;
 • autentyczne materiały językowe;
 • dodatkowe programy kształcenia (rząd wykładów tematycznych głównych wykładowców Uniwersytetu);
 • indywidualne podejście;
 • program kulturalny – organizacja wycieczek do głównych punktów miasta, warsztaty, spotkania, np: Muzeum Krajoznawcze, Antoniewo-Sijski Monaster, Eksperymentarium, salon literacki, rejs po rzece Dwina, warsztaty tańca, warsztaty wyrobu regionalnych pierników, itd. itp;
 • dodatkowe atrakcje: inauguracja Szkoły; koncert na zakończenie; degustacje kulinarne; festiwal teatrów ulicznych; koncerty z okazji Białych Nocy; itd., itp.
 • opiekę studentów Uniwersytetu w Archangielsku odpowiedzialnych za organizację czasu wolnego Słuchaczy;
 • opiekę przedstawiciela z ramienia Szkoły Języka Rosyjskiego Rasputin;
 • certyfikat zakończenia Szkoły;
 • możliwość uzyskania punktów ECTS – 3.

Orientacyjne wydatki:

Koszt nauki:15000 RUB/1 os. (ok. 900 zł) 

Koszt zakwaterowania w pokoju 2-osobowym, łazienka wspólna: 700 RUB/doba/1 os. (ok. 45 zł)

Pokój 1-osobowy: 1000 RUB/doba/1 os. (ok. 60 zł)

Opłata organizacyjna: 400 zł

Opłata za bilety wstępu do obiektów*: ok. 1500 RUB (ok. 100 zł) *program kulturalny nie jest obowiązkowy, Słuchacze mogą zrezygnować z opłaty.

Wiza: naukowa, zwolniona z opłat

Ubezpieczenie plus opłata konsularna: ok. 150-200 zł

Dojazd*: na koszt własny. *W przypadku zebrania grupy istnieje możliwość organizacji wspólnego wyjazdu/wylotu.

Wyżywienie*: na koszt własny (na terenie akademika znajduje się ogólnodostępna kuchnia, przy pokojach lodówki, a w pobliżu Uniwersytetu stołówka). *Koszt obiadów na stołówce uniwersyteckiej 200-250 RUB/os/dzień (ok. 15-20 zł).

Termin zgłoszeń i rezerwacja miejsc: do 10 kwietnia 2020 r.

Warunek rezerwacji: Zaliczka: 400 zł.

!!!OPŁATY ZA NAUCZANIE, ZAKWATEROWANIE, BILETY WSTĘPU DO OBIEKTÓW WNOSZONE SĄ NA MIEJSCU NA UNIWERSYTECIE W ARCHANGIELSKU. REJESTRACJA UCZESTNIKÓW NA SZKOŁĘ LETNIĄ, ZAPROSZENIA, WYROBIENIE WIZY, ZAKUP UBEZPIECZENIA, SKOMPLETOWANIE NIEZBĘDNYCH DOKUMENTÓW DLA KAŻDEGO UCZESTNIKA WYJAZDU LEŻY PO STRONIE SZKOŁY JĘZYKA ROSYJSKIEGO RASPUTIN!!!

Dodatkowo: Archangielsk położony jest 1,15 h lotu od Sankt-Petersburga i 1,45 h lotu od Moskwy. Na życzenie Słuchaczy istnieje możliwość organizacji dodatkowych fakultatywnych wycieczek do Petersburga lub Moskwy.

Szczegółowych informacji udziela sekretariat Szkoły Języka Rosyjskiego Rasputin: 511-20-803;

AKTUALNOŚCI

Zapraszamy na kursy w semestrze zimowym 2020/2021
WAKACJE Z ROSYJSKIM 2020
Zapisy - semestr letni 2020

Klienci o nas

Najbardziej podoba mi się to, że zajęcia przebiegają w małych grupach,  dzięki czemu są intensywne i lektorka maksymalnie wykorzystuje czas na  zajęciach, tyle się dzieje, że nie mam czasu się nudzić. Polecam
Lidia Jakubczyk
Polecam Rasputina, spędziłem tam dwa lata i bez problemu zdałem egzamin na  certyfikat Puszkina. Bardzo fajna szkoła, super klimat. Na pewno nauczą Cię  tu języka.
Dariusz Majchrzak
Na zajęciach nie ma czasu na nudę, są intensywne, mamy małą grupę, więc  praktycznie non stop mówimy i to co dla mnie najważniejsze: wynoszę z zajęć  tyle wiedzy, że nauka w domu w ogóle mnie nie angażuje.
Aneta Szymczak
Uczę się w tej szkole 2 rok, w tym roku przystępuje do certyfikatu, bez  stresu. Lektorka wie co robi, materiały, z których korzystamy na zajęciach  są przemyślane i przygotowane w taki sposób, aby szybko zapamiętać  słownictwo. Jak dla mnie bombowa szkoła.
Rafał Królikowski
Jak tu nie polecić szkoły, w której zajęcia odbywają się w małych grupach,  nie można wywinąć się od odpowiedzi, a na zajęciach trzeba cały czas gadać i  tylko po rosyjsku, bo lektorka nie odpuszczać Super miejsce, polecam!!!
Aneta Szczepaniak
Bardzo podobają mi się materiały wykorzystywane na zajęciach. Korzystamy ze  słowników tematycznych, co ułatwia szybkie zapamiętywanie słów.
Edyta Hoffer
Zajęcia prowadzone są przez świetną, zaangażowaną lektorkę z dużym  doświadczeniem. Na zajęciach jest wszystko: i konwersacje i gramatyka, a  wszystko to w wypośrodkowanej dawce, dzięki czemu zajęcia są ciekawe. Super  Rasputinie, oby tak dalej
Joanna Kazimierczak
Świetna szkoła, indywidualne podejście, kompetentni lektorzy i fantastyczna  atmosfera!  Polecam!
Kuba Kubicki
Najlepsza szkoła językowa z jaką miałam kiedykolwiek do czynienia. Trafiłam do niej potrafiąc się jedynie przedstawić (po rosyjsku). A teraz? Z ogromną niecierpliwością i chęcią przygotowuję się do certyfikatu!
Klaudia Szymańczyk

Partnerzy

rosyjski łódź