Jedziemy na wino - Mołdawia i Rumunia 2019

Kochani, na początku wiosny planujemy dla Was kolejną przygodę. Lecimy pić wino w najpiękniejszych winnicach Mołdawii i Rumunii. Pogaworzymy po rosyjsku, zwiedzimy Zamek Drakuli, przejedziemy 53 hektary mołdawskich winnic. Zapisy trwają do 18.03.2019.

Zobaczcie, co przygotowaliśmy razem z naszym partnerem Raytan Tour!!!
Rumunia i Mołdawia
Samolot 6 dni
Zakwaterowanie w hotelu 4*
Wylot : Warszawa
Termin : 02-07.04.2019
Cena : 385 EUR/ os.+ cena biletu lotniczego ok. 1000 zł/os*
Zaliczka: 200 zł/os.
*cena może ulec zmianie z uwagi na zróżnicowany koszt biletów lotniczych


1. Dzień: Warszawa –Bukareszt -Predeal

Przejazd i zwiedzanie panoramiczne Bukaresztu; stolicy Rumunii, m.in. Kościół Patriarchalny (siedziba głowy Kościoła Prawosławnego w Rumunii), Pałac Parlamentu, który jest drugim największym budynkiem administracyjnym na świecie. Transfer Bukareszt -Predeal. Predeal jest najbardziej znanym ośrodkiem na wołosko–transylwańskiej granicy i znajduje się na wysokości 1040 metrów nad poziomem morza. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Hotel Piemonte 4* (www.hotelpiemonte.ro). Obiadokolacja. Nocleg.

2. Dzień: Predeal –Bran –Brasov –Bicaz Gorges –Piatra Neamt

Po śniadaniu Wyruszamy do Bran przez Aganicę i Fagarasz, gdzie zobaczymy jedną z najstarszych fortec w Transylwanii. Skomplikowane ściany z wieloma wykuszami oraz wieżyczkami to dzieło Zakonu Krzyżackiego. Zbudowane w 1377 na wzgórzu z myślą o widoku na zalesioną dolinę oraz otaczającymi go Górami Bucegi. Wszystko to ze względu na zastosowanie wojenne. Położony w tak malowniczym miejscu był siedzibą królowej Marii Rumuńskiej w okresie międzywojennym, a w dniu dzisiejszym jest siedzibą muzeum i znany jest szerzej jako Zamek Drakuli. Następnie udamy się na wycieczkę po mieście Braszów, gdzie zobaczymy najważniejsze miejsca: Czarny Kościół, średniowieczne mury miejskie, historyczne centrum miasta ze średniowiecznymi domami, Ratusz, jedyną w swoim rodzaju „Ulicę Sznura” (najwęższą uliczkę w Rumunii), Bramę Katarzyny oraz niewielki i ukryty kościół prawosławny. Dalej Przełom Bicaz Gorgez, przełom położony w granicach okręgów Neamţ i Harghita. Dnem kanionu, wzdłuż rzeki Bicaz, wiedzie droga łącząca Bicazz Gheorgheni. Kanion ma około 6 km długości, a wysokość ścian przekracza 300 metrów. Jest to miejsce odwiedzane przez turystów, a także popularny rejon uprawiania wspinaczki. Nastepnie przejazd do miasta Piatra Neamț. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Hotel Ceahlau 3* (www.hotelceahlau.ro). Obiadokolacja. Nocleg.

3. Dzień: Piatra Neamt –Iasi –Kiszyniów.

Po śniadaniu, przejazd i zwiedzanie Monasteru Neamt -reprezentującego architekturę mołdawską. Następnie przejazd do Iași, to obecnie miasto akademickie, do którego zjeżdżają młodzi ludzie z całego kraju. Ma bardzo bogatą historię, było, m.in. stolicą Mołdawii, a w czasie II Wojny Światowej świadkiem jednego z największych pogromów Żydów. Warto zobaczyć tu piękny Pałac Kultury, w którym znajdują się siedziby 4 muzeów i biblioteka, Teatr Narodowy, a także wybrać się na wycieczkę do monastyrów wybudowanych na7 wzgórzach, na których położone jest Iași. Następnie przekroczenie granicy rumuńsko-mołdawskiej i przejazd do Kiszyniowa. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Hotel Vila Verde 3* (www.vila-verde.md/ro). Obiadokolacja. Nocleg.

4. Dzień: Kiszyniów.

Po śniadaniu, zwiedzanie Kiszyniowa. Trudno znaleźć miasto bardziej zielone, przyjazne i przyciągające, niż Kiszyniów. Przekonają się Państwo o tym podczas panoramicznej wycieczki, która pozwoli poznać Państwu najważniejsze kulturalne, handlowe i historyczne punkty stolicy Mołdawii. Ważną rolę w ukształtowaniu obrazu miasta miał słynny architekt Bernardazzi.
Fakultatywnie: po południu wizyta połączona z degustacją wina w Winnicy Cricova 35 Euro/os.).
W podziemnych galeriach Cricova znajduje się ponad 70 ulic, które przecinają ponad 53 ha piwnic. Każda ulica nosi nazwę związaną z winem: Sauvignon, Cabernet, Cahor... Można tu znaleźć najstarsze butelki win w Mołdawii, w tym jedna z roku 1902. Legenda głosi, że radziecki kosmonauta Jurii Gagarin zgubił sie w korytarzach Cricova podczas swej wizyty w roku 1966 i spędził noc w pokoju degustacyjnym, który teraz nosi jego imię. W innej z sal degustacyjnych świętował swe 50 urodziny Wladimir Putin. Państwo będziecie mieli okazję spróbować wina w jednej z sal. Powrót do hotelu. . Hotel Vila Verde 3* (www.vila-verde.md/ro) Obiadokolacja. Nocleg.

5. Dzień: Kiszyniów-Giurgiulesti –Slobozia.

Po śniadaniu, przejazd do Giurgiulesti. Giurgiulești jest najbardziej na południe wysuniętą miejscowością Mołdawii. Znajduje się u ujścia Prutu do Dunaju, na trójstyku-mołdawsko–rumuńsko-ukraińskim. Następnie przekroczenie granicy mołdawsko –rumuńskiej i przejazd do okręgu Slobozia, Jedyną z atrakcji jest chociażby wieża Eiffla. To wierna kopia francuskiej wieży, która powstała dzięki właścicielowi posesji prywatnej znajdującej się tuż obok. Następnie przejazd do miejscowości Slobozia. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Hotel Select3* (www.hotelselect.ro). Obiadokolacja. Nocleg.

6. Dzień: Po śniadaniu, wymeldowanie. Transfer. Slobozia –Bukareszt i przejazd na lotnisko w Bukareszcie. Przelot do Warszawy.

Zapisy przyjmujemy telefonicznie pod numerem 511-20-803 lub mail-owo:

Zapraszamy!!!

AKTUALNOŚCI

Kursy wakacyjne 2019!
AWARIA!
ZAPISY - SEMESTR LETNI 2019!

Klienci o nas

Najbardziej podoba mi się to, że zajęcia przebiegają w małych grupach,  dzięki czemu są intensywne i lektorka maksymalnie wykorzystuje czas na  zajęciach, tyle się dzieje, że nie mam czasu się nudzić. Polecam
Lidia Jakubczyk
Polecam Rasputina, spędziłem tam dwa lata i bez problemu zdałem egzamin na  certyfikat Puszkina. Bardzo fajna szkoła, super klimat. Na pewno nauczą Cię  tu języka.
Dariusz Majchrzak
Na zajęciach nie ma czasu na nudę, są intensywne, mamy małą grupę, więc  praktycznie non stop mówimy i to co dla mnie najważniejsze: wynoszę z zajęć  tyle wiedzy, że nauka w domu w ogóle mnie nie angażuje.
Aneta Szymczak
Uczę się w tej szkole 2 rok, w tym roku przystępuje do certyfikatu, bez  stresu. Lektorka wie co robi, materiały, z których korzystamy na zajęciach  są przemyślane i przygotowane w taki sposób, aby szybko zapamiętać  słownictwo. Jak dla mnie bombowa szkoła.
Rafał Królikowski
Jak tu nie polecić szkoły, w której zajęcia odbywają się w małych grupach,  nie można wywinąć się od odpowiedzi, a na zajęciach trzeba cały czas gadać i  tylko po rosyjsku, bo lektorka nie odpuszczać Super miejsce, polecam!!!
Aneta Szczepaniak
Bardzo podobają mi się materiały wykorzystywane na zajęciach. Korzystamy ze  słowników tematycznych, co ułatwia szybkie zapamiętywanie słów.
Edyta Hoffer
Zajęcia prowadzone są przez świetną, zaangażowaną lektorkę z dużym  doświadczeniem. Na zajęciach jest wszystko: i konwersacje i gramatyka, a  wszystko to w wypośrodkowanej dawce, dzięki czemu zajęcia są ciekawe. Super  Rasputinie, oby tak dalej
Joanna Kazimierczak
Świetna szkoła, indywidualne podejście, kompetentni lektorzy i fantastyczna  atmosfera!  Polecam!
Kuba Kubicki
Najlepsza szkoła językowa z jaką miałam kiedykolwiek do czynienia. Trafiłam do niej potrafiąc się jedynie przedstawić (po rosyjsku). A teraz? Z ogromną niecierpliwością i chęcią przygotowuję się do certyfikatu!
Klaudia Szymańczyk

Partnerzy

rosyjski łódź