Mikołajki u Dziadka Mroza vol.3 (grudzień 2018) - relacja z wyjazdu

W dniach 08.12-09.12.2018 mieliśmy okazję już po raz trzeci odwiedzić Chatkę Dziadka Mroza i Snieguroćki na Białorusi. Dwa lata temu byliśmy u Dziadka na Mikołajkach, w styczniu 2018 roku tańczyliśmy przy dźwiękach akordeonu i białoruskich pieśniach, a w grudniu 2018 roku odwiedziliśmy Dziadka z okazji 15-lecia Jego Rezydencji. 

Za każdym razem bawiliśmy się cudownie, więc i tym razem nie mogło obejść się bez atrakcji. Było mnóstwo, mnóstwo, mnóstwo ludzi. Przyjechali turyści z Polski, całej Białorusi, Finlandii, na parkingu przed Rezydencją znajdowało się 500 autokarów!!! Wycieczka, jak zawsze, obejmowała cały weekend. Wyjechaliśmy z Łodzi bardzo wcześnie rano, w granicach godziny 13 byliśmy na przejściu granicznym w miejscowości Pierierow. Zwiedziliśmy Puszczę Białowieską, Muzeum Bytu z pysznym sałem i samogonem:), i oczywiście zawitaliśmy do Dziadka Mroza. Tym razem pobyt u Niego był bardziej urozmaicony, na terenie Rezydencji odbywały się z okazji Jego święta liczne koncerty, pokazy, ogniska, dlatego też udało nam się zabawić u Dziadka do późnych godzin wieczornych, kiedy to z nóg zwaliła nas przepiękna, świąteczna, wieczorna iluminacja. 

Jak to na Białorusi, i w tym roku nie zawiodło nas jedzenie. PRZEPYSZSZSZSZNE!!! A tańcom i hulańcom podczas wieczornej kolacji nie było końca:) 

Dodamy także, że ten wyjazd był szczególny dla Eli i Jacka, którzy mieli okazję być z nami w Archangielsku i tam się poznali, a na Białorusi ... zaręczyli. CUDOWNIE!!! GRATULUJEMY:) 

Aha, nasza lektorka Karolina "bezgranicznie" pokochała pogranicznika, który pozwolił sobie na zdjęcie z Nią, co nie do końca jest ... dozwolone, ale niech zostanie to między nami:) W tym roku również wybieramy się do Dziadka Mroza na weekendową wycieczkę, szczegóły już niebawem na naszej stronie. 

Serdecznie zapraszamy do Dziadkowych przeżyć z Rasputinem:)

 

AKTUALNOŚCI

Zapraszamy na kursy w semestrze zimowym 2020/2021
WAKACJE Z ROSYJSKIM 2020
Zapisy - semestr letni 2020

Klienci o nas

Najbardziej podoba mi się to, że zajęcia przebiegają w małych grupach,  dzięki czemu są intensywne i lektorka maksymalnie wykorzystuje czas na  zajęciach, tyle się dzieje, że nie mam czasu się nudzić. Polecam
Lidia Jakubczyk
Polecam Rasputina, spędziłem tam dwa lata i bez problemu zdałem egzamin na  certyfikat Puszkina. Bardzo fajna szkoła, super klimat. Na pewno nauczą Cię  tu języka.
Dariusz Majchrzak
Na zajęciach nie ma czasu na nudę, są intensywne, mamy małą grupę, więc  praktycznie non stop mówimy i to co dla mnie najważniejsze: wynoszę z zajęć  tyle wiedzy, że nauka w domu w ogóle mnie nie angażuje.
Aneta Szymczak
Uczę się w tej szkole 2 rok, w tym roku przystępuje do certyfikatu, bez  stresu. Lektorka wie co robi, materiały, z których korzystamy na zajęciach  są przemyślane i przygotowane w taki sposób, aby szybko zapamiętać  słownictwo. Jak dla mnie bombowa szkoła.
Rafał Królikowski
Jak tu nie polecić szkoły, w której zajęcia odbywają się w małych grupach,  nie można wywinąć się od odpowiedzi, a na zajęciach trzeba cały czas gadać i  tylko po rosyjsku, bo lektorka nie odpuszczać Super miejsce, polecam!!!
Aneta Szczepaniak
Bardzo podobają mi się materiały wykorzystywane na zajęciach. Korzystamy ze  słowników tematycznych, co ułatwia szybkie zapamiętywanie słów.
Edyta Hoffer
Zajęcia prowadzone są przez świetną, zaangażowaną lektorkę z dużym  doświadczeniem. Na zajęciach jest wszystko: i konwersacje i gramatyka, a  wszystko to w wypośrodkowanej dawce, dzięki czemu zajęcia są ciekawe. Super  Rasputinie, oby tak dalej
Joanna Kazimierczak
Świetna szkoła, indywidualne podejście, kompetentni lektorzy i fantastyczna  atmosfera!  Polecam!
Kuba Kubicki
Najlepsza szkoła językowa z jaką miałam kiedykolwiek do czynienia. Trafiłam do niej potrafiąc się jedynie przedstawić (po rosyjsku). A teraz? Z ogromną niecierpliwością i chęcią przygotowuję się do certyfikatu!
Klaudia Szymańczyk

Partnerzy

rosyjski łódź