Poziom zaawansowany B2

Kursy na poziomie B2 to kontynuacja kursów z poziomu B1. Kurs przeznaczony jest dla osób, które już dobrze komunikują się w języku rosyjskim, jednak chcą popracować nad płynnością i swobodą wypowiedzi na wszystkie tematy, ugruntować leksykę, gramatykę i stylistykę języka.

Podczas kursu powracamy do już opanowanych tematów rozszerzając zasób słownictwa i wzbogacając wypowiedzi o idiomy. Oprócz tego realizujemy nowe bloki tematyczne takie jak, np. rozmowa kwalifikacyjna i sytuacja zatrudnienia, rynek nieruchomości albo ochrona przyrody i kataklizmy itd. oraz trudniejsze treści gramatyczne, jak np. tworzenie imiesłowów czy strony biernej.

Na zajęciach skupiamy się przede wszystkim na formułowaniu rozbudowanych wypowiedzi ustnych poprzez: debaty, dyskusje, analizy i recenzje określonych zagadnień tematycznych często na podstawie obejrzanych fragmentów filmów czy reportaży. Słuchacze tłumaczą teksty ćwicząc poprawność gramatyczną, stylistyczną i interpunkcyjną; słuchają wybranych programów, bieżących serwisów informacyjnych, talk-show streszczając przekazywane w nich treści; czytają artykuły i teksty dotyczące problemów współczesnego świata; piszą różne formy użytkowe, np. reklamacje czy rozprawki, w których wyrażają swoje stanowisko i argumentację.

W naszej szkole można uczestniczyć w regularnych kursach na poziomie B2 lub kursach przygotowawczych do egzaminów Instytutu Puszkina na poziomie B2. Oprócz tego oferujemy konwersacje, podczas których nacisk kładziony jest przede wszystkim na wypowiedzi ustne. Takie konwersacje idealne są np. dla osób, które znają język rosyjski na poziomie B2 lub uzyskały certyfikat Instytutu Puszkina i nie chcą tracić kontaktu z językiem.

 

AKTUALNOŚCI

Kursy wakacyjne 2019!
AWARIA!
ZAPISY - SEMESTR LETNI 2019!

Klienci o nas

Najbardziej podoba mi się to, że zajęcia przebiegają w małych grupach,  dzięki czemu są intensywne i lektorka maksymalnie wykorzystuje czas na  zajęciach, tyle się dzieje, że nie mam czasu się nudzić. Polecam
Lidia Jakubczyk
Polecam Rasputina, spędziłem tam dwa lata i bez problemu zdałem egzamin na  certyfikat Puszkina. Bardzo fajna szkoła, super klimat. Na pewno nauczą Cię  tu języka.
Dariusz Majchrzak
Na zajęciach nie ma czasu na nudę, są intensywne, mamy małą grupę, więc  praktycznie non stop mówimy i to co dla mnie najważniejsze: wynoszę z zajęć  tyle wiedzy, że nauka w domu w ogóle mnie nie angażuje.
Aneta Szymczak
Uczę się w tej szkole 2 rok, w tym roku przystępuje do certyfikatu, bez  stresu. Lektorka wie co robi, materiały, z których korzystamy na zajęciach  są przemyślane i przygotowane w taki sposób, aby szybko zapamiętać  słownictwo. Jak dla mnie bombowa szkoła.
Rafał Królikowski
Jak tu nie polecić szkoły, w której zajęcia odbywają się w małych grupach,  nie można wywinąć się od odpowiedzi, a na zajęciach trzeba cały czas gadać i  tylko po rosyjsku, bo lektorka nie odpuszczać Super miejsce, polecam!!!
Aneta Szczepaniak
Bardzo podobają mi się materiały wykorzystywane na zajęciach. Korzystamy ze  słowników tematycznych, co ułatwia szybkie zapamiętywanie słów.
Edyta Hoffer
Zajęcia prowadzone są przez świetną, zaangażowaną lektorkę z dużym  doświadczeniem. Na zajęciach jest wszystko: i konwersacje i gramatyka, a  wszystko to w wypośrodkowanej dawce, dzięki czemu zajęcia są ciekawe. Super  Rasputinie, oby tak dalej
Joanna Kazimierczak
Świetna szkoła, indywidualne podejście, kompetentni lektorzy i fantastyczna  atmosfera!  Polecam!
Kuba Kubicki
Najlepsza szkoła językowa z jaką miałam kiedykolwiek do czynienia. Trafiłam do niej potrafiąc się jedynie przedstawić (po rosyjsku). A teraz? Z ogromną niecierpliwością i chęcią przygotowuję się do certyfikatu!
Klaudia Szymańczyk

Partnerzy

rosyjski łódź