Sankt-Petersburg 2019 - sierpień

Wycieczka do Sankt Petersburga (promowa) + Stolice Nadbałtyckie  

Sierpień 2019 - 07.08-14.08-2019

Wszystkich chętnych zapraszamy na wspaniały wyjazd promowy do jednego z najpiękniejszych miast Rosji.  Wycieczka połączona będzie z mini kursem językowym na bazie rozmówek.

Dzień 1   

Warszawa- Ryga. Wyjazd z Warszawy. Przejazd przez Litwę, Łotwę. Przyjazd do Rygi spacer po mieście, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.   

Dzień 2   

Ryga – Tallin. Po śniadaniu wyjazd  do Tallina. Przyjazd do stolicy oraz zwiedzanie Tallina  z przewodnikiem miejscowym, m.in.  Górne i Dolne Stare Miasto, Cerkiew Aleksandra Newskiego,  2 średniowieczne wieże; ”Długi Herman” i „Gruba Małgorzata”, kościół luterański, ulice – tzw. Długa i Krótka noga  Ratusz Miejski, Wielka Gildia Kupiecka, kościół protestancki św. Ducha).  Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, zajęcia językowe, nocleg.  

Dzień 3 

Tallin –Helsinki - St. Petersburg (wyjazd promowy ). Po śniadaniu zaokrętowanie na prom płynący do Helsinek. Przybycie do stolicy Finlandii na ok. 12.30, zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Obiad. Zaokrętowanie na prom do St. Perersburga, odpłynięcie do Rosji. Na promie możliwość skorzystania (we własnym zakresie) z szeregu atrakcji, basenu, Spa, restauracji, barów, sklepów i innych. Nocleg na promie. 

Dzień 4

St. Petersburg. Wyokrętowanie, przejście z bagażem przez kontrolę paszportową z wejściem do Rosji i przejazd autokarem na śniadanie, dalej przejazd do Carskiego Sioła - zwiedzanie pałacu położonego wśród wspaniałych parków i ogrodów zachwycającego bogactwem i wyrafinowaniem architektonicznym. Obiad. Przejazd do Peterhof - dawnej letniej rezydencji Piotra Wielkiego, która jest skarbem rosyjskiej i światowej architektury i sztuki. Na terenie całego parku o powierzchni blisko 600 ha znajdują się 144 fontanny, często złote, ok. 2000 strumieni wodnych. Przejazd do St. Petersburga, zajęcia językowe, nocleg. 

Dzień 5

St. Petersburg. Po śniadaniu zwiedzanie Ermitaża - jednego z najsłynniejszych muzeów świata. Największe wrażenie robi barokowy Pałac Zimowy z niezwykłymi Salami Reprezentacyjnymi.  Obiad na terenie miasta. Następnie zwiedzamy zabytki Petersburga - sobór Issakowski, Plac św. Izaaka z pomnikiem Mikołaja I, Pomnik Piotra I, Pole Marsowe, Po obiadokolacji (fakultatywnie) rejs po kanałach Petersburga (jeśli rejsy już będą realizowane i pozwolą na to warunki klimatyczne) - niezwykłe przeżycie i możliwość oglądania "Wenecji Północy" z innej perspektywy. Zajęcia językowe, nocleg w hotelu 

Dzień 6

St. Petersburg-Tallin (wyjazd promowy). Po śniadaniu wykwaterowanie. Pozostawienie bagażu w przechowalni hotelu. Zwiedzanie: Ławra Aleksandra Newskiego, Twierdza Pietropawłowska (wewnątrz) z katedrą Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów. Czas wolny. Obiad na mieście w Petersburgu. Zaokrętowanie na statku. Wypłynięcie nocnym promem do Tallina. Nocleg na promie.  

Dzień 7

Tallinn–Ryga. Wyokrętowanie, śniadanie, wyjazd do Rygi. Zwiedzanie Rygi z przewodnikiem miejscowym m.in.: Stare Miasto, Ratusz, Zamek Kawalerów Mieczowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. ”Trzej Bracia”, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, Dom Bractwa Czarnogłowych.  Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, zajęcia językowe, nocleg.   

Dzień 8 

Ryga-Warszawa. Po śniadaniu wyjazd w kierunku Warszawy. Po drodze możliwość kilkakrotnego zatrzymywania się. (2 –godz. spacer po starówce wileńskiej). Przyjazd w godzinach późnowieczornych/nocnych.   

Cena wycieczki :

2525,-pln  zawiera

 transport: klimatyzowany autokar, DVD, mikrofon

 rejs Tallin-Helsinki, Helsinki - Tallinn

 nocny rejs Helsinki - Sankt-Petersburg

 nocny rejs Sankt-Petersburg - Tallin

 transport na wycieczki w Helsinkach i Petersburgu

 zakwaterowanie: (2 noclegi na promie (kabiny 2-osobowe), 5 noclegów w hotelach*** (pokoje 2-os. z łazienkami), w tym: 2 noclegi w Rydze, 1 nocleg w Tallinie, 2 noclegi w Sankt Petersburgu)

 wyżywienie zgodnie z programem: (7 x śniadania, 7 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)

 opiekę pilota

 ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)

 opłaty klimatyczne WJAZD DO FEDERACJI ROSYJSKIEJ BEZ WIZY!!!) 

Cena nie zawiera:

 biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Ermitaż, Carskie Sioło (park + pałac), Peterhof (park), Katedra św. Izaaka, Cerkiew „Spas na Krowi”, Twierdza Pietropawłowska, usług przewodników lokalnych w Rydze, Tallinie, Helsinkach i Petersburgu oraz system słuchawkowy tour guide – ok. 125 EUR (płatne obligatoryjnie pilotowi)

 ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN. 

ZAPISY: do 15.07.2019

Zapisy przymuje sekretariat Szkoły Języka Rosyjskiego Rasputin: /511-20-803

AKTUALNOŚCI

Kursy wakacyjne 2019!
AWARIA!
ZAPISY - SEMESTR LETNI 2019!

Klienci o nas

Najbardziej podoba mi się to, że zajęcia przebiegają w małych grupach,  dzięki czemu są intensywne i lektorka maksymalnie wykorzystuje czas na  zajęciach, tyle się dzieje, że nie mam czasu się nudzić. Polecam
Lidia Jakubczyk
Polecam Rasputina, spędziłem tam dwa lata i bez problemu zdałem egzamin na  certyfikat Puszkina. Bardzo fajna szkoła, super klimat. Na pewno nauczą Cię  tu języka.
Dariusz Majchrzak
Na zajęciach nie ma czasu na nudę, są intensywne, mamy małą grupę, więc  praktycznie non stop mówimy i to co dla mnie najważniejsze: wynoszę z zajęć  tyle wiedzy, że nauka w domu w ogóle mnie nie angażuje.
Aneta Szymczak
Uczę się w tej szkole 2 rok, w tym roku przystępuje do certyfikatu, bez  stresu. Lektorka wie co robi, materiały, z których korzystamy na zajęciach  są przemyślane i przygotowane w taki sposób, aby szybko zapamiętać  słownictwo. Jak dla mnie bombowa szkoła.
Rafał Królikowski
Jak tu nie polecić szkoły, w której zajęcia odbywają się w małych grupach,  nie można wywinąć się od odpowiedzi, a na zajęciach trzeba cały czas gadać i  tylko po rosyjsku, bo lektorka nie odpuszczać Super miejsce, polecam!!!
Aneta Szczepaniak
Bardzo podobają mi się materiały wykorzystywane na zajęciach. Korzystamy ze  słowników tematycznych, co ułatwia szybkie zapamiętywanie słów.
Edyta Hoffer
Zajęcia prowadzone są przez świetną, zaangażowaną lektorkę z dużym  doświadczeniem. Na zajęciach jest wszystko: i konwersacje i gramatyka, a  wszystko to w wypośrodkowanej dawce, dzięki czemu zajęcia są ciekawe. Super  Rasputinie, oby tak dalej
Joanna Kazimierczak
Świetna szkoła, indywidualne podejście, kompetentni lektorzy i fantastyczna  atmosfera!  Polecam!
Kuba Kubicki
Najlepsza szkoła językowa z jaką miałam kiedykolwiek do czynienia. Trafiłam do niej potrafiąc się jedynie przedstawić (po rosyjsku). A teraz? Z ogromną niecierpliwością i chęcią przygotowuję się do certyfikatu!
Klaudia Szymańczyk

Partnerzy

rosyjski łódź