Letnie kursy wyjazdowe do Rosji - co zabrać

Wyjazdowe Kursy językowe

flaga rosyjskaCoraz więcej osób decyduje się na kursy wyjazdowe do Rosji. Inna od naszej kultura, ciekawa architektura oraz piękny język – to wszystko z pewnością przyciąga zainteresowanie. Duża ilość ofert na kursy językowe w Rosji również wpływa na zwiększenie zainteresowania tym tematem. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy pragną poznać inną kulturę, zwiedzić trochę świata i przy okazji nauczyć się nowego języka. Jeśli więc lubisz podróżować i uczyć się języków obcych to taki kurs wyjazdowy jest świetnym pomysłem. Z tego artykułu dowiesz się jak się przygotować do takiego wyjazdu i co ze sobą zabrać.

Nauka podstawowym celem wyjazdu

Jak sama nazwa wskazuje, jest to kurs wyjazdowy, a więc jego głównym celem jest nauczenie się języka rosyjskiego. Pamiętaj, że język rosyjski, mimo tego, że może się wydawać podobny do polskiego, wymaga dużo czasu i poświęcenia. Cyrylica, gramatyka, nowe słówka, odpowiednia wymowa – to wszystko będzie wymagać sporo czasu i nauki, ale w rezultacie będziesz posługiwać się dodatkowym językiem, który ostatnio jest bardzo ceniony w Polsce. Zaopatrz się więc w przedmioty niezbędne do nauki. W zależności od tego, jak lubisz się uczyć możesz postawić na słowniki, rozmówki polsko-rosyjskie, podręczniki (być może są zapewnione przez organizatora kursu), zeszyty i inne akcesoria niezbędna do przygotowywania notatek. Mogą to być długopisy, zakreślacze, kolorowe karteczki – zależy od tego, co przyniesie najlepsze skutki dla Ciebie i Twojej nauki.

Zapraszamy do kontaktu

Nie samą nauką człowiek żyje!

Kurs wyjazdowy to nie tylko nauka języka, ale także zwiedzanie i poznawanie kultury. Jest to też częścią nauki, ponieważ rozmowy z rodowitymi Rosjanami i przebywanie w ich otoczeniu to najlepszy i najszybszy sposób na oswojenie się z nowym językiem. Przygotuj się więc na dużo zwiedzania, ponieważ Rosja jest pełna pięknych i ciekawych zabytków, których architektura i historia z całą pewnością Cię zachwyci.
moska nocą moscow city

Zwiedzanie wiąże się z długimi spacerami po mieście i odkrywaniem jego tajemnic, a to z kolei wymaga odpowiedniego przygotowania się i spakowania ze sobą takich ubrań, które zapewnią Ci komfort podczas długich dni przeznaczonych na zwiedzanie. Wygodne ubrania, takie jak koszulki czy t-shirty męskie bądź też damskie to podstawa. Eleganckie koszule mogą być ładne i stylowe, jednak mogą również okazać się dość niewygodne podczas całego dnia w mieście. Weź ze sobą spodnie, w których czujesz się komfortowo, mogą to być dżinsy, leginsy, cygaretki, szorty – cokolwiek, w czym czujesz się dobrze. Nie zapomnij przede wszystkim o wygodnych butach! Trampki, sneakersy, tenisówki lub buty sportowe to najlepszy wybór jeśli chodzi o długie spacery po mieście w celu poznawania miasta i jego zabytków. A nic tak nie psuje wyjazdu jak niewygodne buty i obtarte stopy z odciskami! Ulubione narzędzia do nauki zapewnią Ci sukces w oswajaniu się z nowym językiem, a wygodne ubrania i buty pozwolą cieszyć się z każdego dnia w pięknej Rosji. Jeśli dobrze przemyślisz cały wyjazd i spakujesz odpowiednie rzeczy to na pewno będziesz zadowolony.

Na naszych kursach zdobędziesz Certyfikat Instytutu Puszkina -> zobacz tutaj

AKTUALNOŚCI

Zapraszamy na kursy w semestrze zimowym 2020/2021
WAKACJE Z ROSYJSKIM 2020
Zapisy - semestr letni 2020

Klienci o nas

Najbardziej podoba mi się to, że zajęcia przebiegają w małych grupach,  dzięki czemu są intensywne i lektorka maksymalnie wykorzystuje czas na  zajęciach, tyle się dzieje, że nie mam czasu się nudzić. Polecam
Lidia Jakubczyk
Polecam Rasputina, spędziłem tam dwa lata i bez problemu zdałem egzamin na  certyfikat Puszkina. Bardzo fajna szkoła, super klimat. Na pewno nauczą Cię  tu języka.
Dariusz Majchrzak
Na zajęciach nie ma czasu na nudę, są intensywne, mamy małą grupę, więc  praktycznie non stop mówimy i to co dla mnie najważniejsze: wynoszę z zajęć  tyle wiedzy, że nauka w domu w ogóle mnie nie angażuje.
Aneta Szymczak
Uczę się w tej szkole 2 rok, w tym roku przystępuje do certyfikatu, bez  stresu. Lektorka wie co robi, materiały, z których korzystamy na zajęciach  są przemyślane i przygotowane w taki sposób, aby szybko zapamiętać  słownictwo. Jak dla mnie bombowa szkoła.
Rafał Królikowski
Jak tu nie polecić szkoły, w której zajęcia odbywają się w małych grupach,  nie można wywinąć się od odpowiedzi, a na zajęciach trzeba cały czas gadać i  tylko po rosyjsku, bo lektorka nie odpuszczać Super miejsce, polecam!!!
Aneta Szczepaniak
Bardzo podobają mi się materiały wykorzystywane na zajęciach. Korzystamy ze  słowników tematycznych, co ułatwia szybkie zapamiętywanie słów.
Edyta Hoffer
Zajęcia prowadzone są przez świetną, zaangażowaną lektorkę z dużym  doświadczeniem. Na zajęciach jest wszystko: i konwersacje i gramatyka, a  wszystko to w wypośrodkowanej dawce, dzięki czemu zajęcia są ciekawe. Super  Rasputinie, oby tak dalej
Joanna Kazimierczak
Świetna szkoła, indywidualne podejście, kompetentni lektorzy i fantastyczna  atmosfera!  Polecam!
Kuba Kubicki
Najlepsza szkoła językowa z jaką miałam kiedykolwiek do czynienia. Trafiłam do niej potrafiąc się jedynie przedstawić (po rosyjsku). A teraz? Z ogromną niecierpliwością i chęcią przygotowuję się do certyfikatu!
Klaudia Szymańczyk

Partnerzy

rosyjski łódź