Dodatkowe, bezpłatne atrakcje

Oprócz zawiłości leksykalno-gramatycznych staramy się także przybliżyć Słuchaczom rosyjskie tradycje i obyczaje. Dlatego też poza stacjonarnym kursem zapewniamy chętnym bezpłatne, dodatkowe zajęcia oraz spotkania z rosyjską kulturą.

Już tradycją w naszej Szkole stały się pokazy filmów rosyjskich, które organizujemy co miesiąc. Poprzez przegląd rosyjskojęzycznych filmów nasi Słuchacze uczą się języka i mają możliwość poznania rosyjskiego kina, którego tak mało na polskich ekranach. Wszystkie pokazy odbywają się w Kinie Stare Kino w Hotelu Cinema Residence przy ulicy Piotrkowskiej 120. Pokazy są bezpłatne i cieszą się dużą popularnością wśród Kursantów, dlatego też przy Szkole zaczął działać Klub Filmu Rosyjskiego Rasputin (rozwiń). 

W ramach działalności Szkoły udało nam się zorganizować już kilka ciekawych inicjatyw. Zaangażowaliśmy w ich realizację Słuchaczy Rasputina, którzy mieli okazję podzielić się swoimi pasjami. I tak, na przykład, dziewczyny z zespołu SIE NIESIE na jednym z organizowanych przez nas Wieczorów Rosyjskich zaśpiewały przepiękny koncert melodii wschodnich, a Krystyna opowiedziała nam o swoich przygodach z podróży Koleją Transsyberyjską.

Relacje z Wieczorów i innych wydarzeń znajdują się w naszej Galerii (rozwiń).

Lektorzy Rasputina często organizują dla swoich Słuchaczy wyjścia do rosyjskich pierogarni w Łodzi, takich jak np. "Teremok", "Aniuta" czy "Krym", a jeśli nie dopisuje pogoda i trudno zgrać czas drobny poczęstunek zapewniamy na zajęciach, tak aby uczestnicy kursów mogli spróbować prawdziwych rosyjskich "pielmieni", poznać co to "bliny", itd. Nauce często towarzyszy herbata z prawdziwego rosyjskiego samowara i nauka picia herbaty "w prikusku".

Jeśli w Łodzi odbywa się festiwal filmów rosyjskich "Sputnik nad Polską" jesteśmy tam stałymi bywalcami. Wraz z naszymi Słuchaczami odwiedzamy także teatry, jeśli w repertuarze są rosyjskojęzyczne spektakle lub spektakle w oparciu o rosyjską literaturę. Gościliśmy na przykład w Teatrze Studyjnym na spektaklu według opowiadania "Mewa" Czechowa, gdzie jedną z głównych ról grała nasza Uczennica:). Podczas Festiwalu Szkół Teatralnych w Teatrze Nowym wraz z naszymi Słuchaczami również mieliśmy okazję obejrzeć "Mewę", tym razem jednak w interpretacji Teatru Studenckiego ze Smoleńska. 

Nauka języka to nie tylko słówka i gramatyka, to także możliwość poznania kultury, która pomaga zrozumieć specyfikę każdego języka. Rok 2018 to nowe wyzwania. Chcemy zapewnić naszym Słuchaczom jak najwięcej spotkań z Rosją, dlatego przygotowaliśmy kilka niespodzianek, o których już niebawem. Zapraszamy do śledzenia naszego Facebooka, Instagrama i Twittera!

 

 

 

AKTUALNOŚCI

WAKACJE Z ROSYJSKIM 2020
Zapisy - semestr letni 2020
Zapisy 2019/2020 otwarte!!!

Klienci o nas

Najbardziej podoba mi się to, że zajęcia przebiegają w małych grupach,  dzięki czemu są intensywne i lektorka maksymalnie wykorzystuje czas na  zajęciach, tyle się dzieje, że nie mam czasu się nudzić. Polecam
Lidia Jakubczyk
Polecam Rasputina, spędziłem tam dwa lata i bez problemu zdałem egzamin na  certyfikat Puszkina. Bardzo fajna szkoła, super klimat. Na pewno nauczą Cię  tu języka.
Dariusz Majchrzak
Na zajęciach nie ma czasu na nudę, są intensywne, mamy małą grupę, więc  praktycznie non stop mówimy i to co dla mnie najważniejsze: wynoszę z zajęć  tyle wiedzy, że nauka w domu w ogóle mnie nie angażuje.
Aneta Szymczak
Uczę się w tej szkole 2 rok, w tym roku przystępuje do certyfikatu, bez  stresu. Lektorka wie co robi, materiały, z których korzystamy na zajęciach  są przemyślane i przygotowane w taki sposób, aby szybko zapamiętać  słownictwo. Jak dla mnie bombowa szkoła.
Rafał Królikowski
Jak tu nie polecić szkoły, w której zajęcia odbywają się w małych grupach,  nie można wywinąć się od odpowiedzi, a na zajęciach trzeba cały czas gadać i  tylko po rosyjsku, bo lektorka nie odpuszczać Super miejsce, polecam!!!
Aneta Szczepaniak
Bardzo podobają mi się materiały wykorzystywane na zajęciach. Korzystamy ze  słowników tematycznych, co ułatwia szybkie zapamiętywanie słów.
Edyta Hoffer
Zajęcia prowadzone są przez świetną, zaangażowaną lektorkę z dużym  doświadczeniem. Na zajęciach jest wszystko: i konwersacje i gramatyka, a  wszystko to w wypośrodkowanej dawce, dzięki czemu zajęcia są ciekawe. Super  Rasputinie, oby tak dalej
Joanna Kazimierczak
Świetna szkoła, indywidualne podejście, kompetentni lektorzy i fantastyczna  atmosfera!  Polecam!
Kuba Kubicki
Najlepsza szkoła językowa z jaką miałam kiedykolwiek do czynienia. Trafiłam do niej potrafiąc się jedynie przedstawić (po rosyjsku). A teraz? Z ogromną niecierpliwością i chęcią przygotowuję się do certyfikatu!
Klaudia Szymańczyk

Partnerzy

rosyjski łódź