Skuteczna metoda

Mamy dokładnie opracowane programy nauczania, dysponujemy najnowszymi materiałami dydaktycznymi i podręcznikami, sami opracowujemy efektywne materiały autorskie, w oparciu o które uczymy. Podczas trwania kursu stosujemy metodę bezpośrednią, która skupiona jest na żywym języku, sytuacjach naturalnych, "z życia wziętych", dlatego dialogi, rozmowy, dyskusje, prezentacje, itd. to nasz priorytet. Dzięki temu, że podczas zajęć Słuchacze tak dużo mówią w sposób naturalny szybko zapamiętują użyteczne słownictwo, a także określone schematy gramatyczne. Często posługujemy się również metodą porównawczą, tzw. kontrastywną, aby porównać zagadnienia języka rosyjskiego i polskiego i uświadomić Słuchaczom różnice i podobieństwa między językami, co ułatwia opanowanie różnych zwrotów i wyrażeń.

Już od pierwszej lekcji mówimy tylko po rosyjsku (wyłącznie w grupach całkowicie początkujących podpieramy się językiem polskim, aby wyjaśnić osobom, które nigdy nie miały styczności z językiem wszelkie wątpliwości). Na naszych zajęciach czas jest tak podzielony, aby rozwijać wszystkie umiejętności językowe. Mówienie, mówienie, mówienie to przede wszystkim, ale nie zapominamy też o szlifowaniu czytania, rozumienia tekstu słuchanego, ćwiczeniach gramatycznych, wypowiedziach pisemnych, dlatego zajęcia wzbogacone są o fragmenty najnowszych filmów, prasę, artykuły z Internetu, nagrania, programy radiowe i telewizyjne, wywiady, gry i zabawy, itd., tak aby nasi Słuchacze byli na bieżąco z tzw. "żywym językiem".

Dzięki naszej metodzie i małej liczebności grup zamierzony poziom znajomości języka można osiągnąć w trakcie jednego semestru. Potwierdzają to wyniki testów sprawdzających na koniec semestru/kursu.

 

AKTUALNOŚCI

WAKACJE Z ROSYJSKIM 2020
Zapisy - semestr letni 2020
Zapisy 2019/2020 otwarte!!!

Klienci o nas

Najbardziej podoba mi się to, że zajęcia przebiegają w małych grupach,  dzięki czemu są intensywne i lektorka maksymalnie wykorzystuje czas na  zajęciach, tyle się dzieje, że nie mam czasu się nudzić. Polecam
Lidia Jakubczyk
Polecam Rasputina, spędziłem tam dwa lata i bez problemu zdałem egzamin na  certyfikat Puszkina. Bardzo fajna szkoła, super klimat. Na pewno nauczą Cię  tu języka.
Dariusz Majchrzak
Na zajęciach nie ma czasu na nudę, są intensywne, mamy małą grupę, więc  praktycznie non stop mówimy i to co dla mnie najważniejsze: wynoszę z zajęć  tyle wiedzy, że nauka w domu w ogóle mnie nie angażuje.
Aneta Szymczak
Uczę się w tej szkole 2 rok, w tym roku przystępuje do certyfikatu, bez  stresu. Lektorka wie co robi, materiały, z których korzystamy na zajęciach  są przemyślane i przygotowane w taki sposób, aby szybko zapamiętać  słownictwo. Jak dla mnie bombowa szkoła.
Rafał Królikowski
Jak tu nie polecić szkoły, w której zajęcia odbywają się w małych grupach,  nie można wywinąć się od odpowiedzi, a na zajęciach trzeba cały czas gadać i  tylko po rosyjsku, bo lektorka nie odpuszczać Super miejsce, polecam!!!
Aneta Szczepaniak
Bardzo podobają mi się materiały wykorzystywane na zajęciach. Korzystamy ze  słowników tematycznych, co ułatwia szybkie zapamiętywanie słów.
Edyta Hoffer
Zajęcia prowadzone są przez świetną, zaangażowaną lektorkę z dużym  doświadczeniem. Na zajęciach jest wszystko: i konwersacje i gramatyka, a  wszystko to w wypośrodkowanej dawce, dzięki czemu zajęcia są ciekawe. Super  Rasputinie, oby tak dalej
Joanna Kazimierczak
Świetna szkoła, indywidualne podejście, kompetentni lektorzy i fantastyczna  atmosfera!  Polecam!
Kuba Kubicki
Najlepsza szkoła językowa z jaką miałam kiedykolwiek do czynienia. Trafiłam do niej potrafiąc się jedynie przedstawić (po rosyjsku). A teraz? Z ogromną niecierpliwością i chęcią przygotowuję się do certyfikatu!
Klaudia Szymańczyk

Partnerzy

rosyjski łódź